MVR20D471K-S
Mfr.Part #
MVR20D471K-S
Datasheet
MVR20D471K-S
Description
VARISTOR 470V 10000A DISC 20MM H
Stock
341
Capacitance @ Frequency :
850 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
350J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V